תאורה חמה בבית – ללמוד מהדנים

גופי תאורה מעוצבים הם חלק בלתי נפרד מכל תהליך של עיצוב פנים. ספציפית גופי תאורה בסגנון דני, נחשבים מיוחדים ופרקטיים וניתן לעשות בהם שימוש גם בתהליכי עיצוב חללים קטנים בעלי נופך ישראלי או בינלאומי. מה כל כך מיוחד בתאורה הדנית ואיך זה משתלב עם עיצוב פנים? המשיכו לקרוא ותבינו בדיוק על מה מדובר

עיצוב פנים עם תאורה דנית

לתאורה הדנית יש כמה מאפיינים ייחודיים, שהם תוצאה של אורח החיים במדינה והחותמת התרבותית הייחודית לה. גופי תאורה בסגנון דני מעוצבים בדרך כלל בנימה המינימליסטית המאפיינת עיצוב פנים סקנדינבי והם משלבים בהצלחה אסתטיקה, פשטות ופונקציונאליות. הם הולמים למזג האוויר הקר של דנמרק שמחליש את האור הטבעי וגורם לכך שתהליך של עיצוב פנים במדינות הללו מבוסס על קירות בהירים, חלונות גדולים ותאורה עוצמתית. מבחינה ויזואלית, התאורה הדנית מאופיינת בשימוש רב בעץ ועיצוב עדין עם צבעים מונוכרומטיים בגוונים בהירים, המתכתבים עם מזג האוויר ומשרים אווירה אלגנטית ורגועה.

עיצוב חללים קטנים במינימליזם הדרוש

אחד הדברים הכי מעוררי השראה בהקשר של עיצוב פנים בסגנון דני, הוא הסגנון המינימליסטי, שמתאים במיוחד עבור עיצוב חללים קטנים. התאורה הדנית היא כאמור חלק מקו העיצוב הזה והיא מתאימה גם עבור עיצוב חללים קטנים בכל מדינה. מכיוון שהשטח הפנוי לעיצוב אינו גדול, רצוי לא להעמיס עליו עם צורות, צבעים וגוונים שיצרו מראה כאוטי ולא אסתטי. במקום זה כדאי להשתמש בתאורה חמה ובגופי תאורה בעלי מראה טבעי ולבצע עיצוב פנים שלא מעמיס על המרחב אלא משתמש בעובדה שהוא קטן, על-מנת ליצור אווירה אינטימית ונעימה. 

עיצוב פנים על זמני

לתאורה החמה בסגנון הדני יש יתרון אחד בולט והוא העובדה כי עיצוב פנים שמתבצע בסגנון זה, הוא על-זמני. כלומר, עיצוב חללים קטנים עם תאורה חמה יכול להיות נכון תמיד ואינו תלוי בטרנדים המתחלפים בתחום. מעבר לכך, הוא גם יכול להשתלב בהצלחה עם כל סוגי הטרנדים וכך להישאר כאלמנט קבוע בזמן שמבצעים עיצוב פנים לשאר החלל והוא משתנה מפעם לפעם. זאת כאמור לצד הפונקציונליות הרבה של העיצוב הדני והאפשרות להשתמש בה בכל סוג וגודל של חלל. כל היתרונות האלו הופכים את הבחירה בגופי תאורה חמה בסגנון דני להשקעה חכמה לטווח ארוך וזו גם הסיבה לפופולריות שהתחום הזה צבר בקרב אנשי מקצוע העוסקים בתחום של עיצוב פנים, הום סטיילינג, אדריכלות ועוד.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן