עיצוב הבית – דגשים עיקריים

סגנונות עיצוב שונים

תהליך עיצוב הבית מתחיל בראש ובראשונה בהגדרת סגנון העיצוב שעל פיו תיבנה תכנית העיצוב כולה. בעולם העיצוב ישנה שורה ארוכה של סגנונות עיצוב הכוללים את סגנון העיצוב המודרני, העיצוב הכפרי, העיצוב היוקרתי, העיצוב הקלאסי, עיצוב וינטאג', עיצוב עתיק ועוד. כל סגנון כזה מתבסס על מקורות השראה שונים, על קווי עיצוב שונים, על גוונים שונים, מרקמים שונים וחומרי גלם שונים, ועל פי הגדרת הסגנון מראש, יקבע כל תהליך העיצוב הכולל.

סגנון העיצוב- מבוסס על טעם אישי

את סגנון העיצוב אתם רוצים לבחור לא על פי מצב רוח, ולא על פי מה שראיתם אצל חברים או קרובי משפחה, אלא על בסיס בדיקה מעמיקה של סגנונות אפשריים ובחינת ההתאמה של כל סגנון לבית שלכם. החלטות עיצוב הבית צריכות להתקבל בתוך מסגרת מקצועית ולא על בסיס תחושות רגעיות שמלוות אתכם ויכולות להשתנות מהיום למחר. יחד עם זאת, זה הוא בהחלט השלב שבו הטעם האישי בא לידי ביטוי בצורה הברורה ביותר, ואכן ישנו קשר ישיר בין סגנון העיצוב הנבחר ובין מה שאתם פשוט אוהבים ומתחברים אליו.

יתר תהליך העיצוב חייב להתבצע בצורה מחושבת ומקצועית

בהמשך הדרך, לאחר שנקבע סגנון העיצוב ומתחיל שלב העיצוב עצמו, הדברים צריכים להתבצע בצורה מחושבת יותר ומקצועית יותר, על בסיס כללי עיצוב מקצועיים, על בסיס תאוריות מקצועיות של שילובי צבעים, גוונים, מרקמים וחומרי גלם, פרופורציות ומידות, תצורות וצורות וכדומה. בשלב הזה אתם בהחלט רוצים שלצידכם יעמוד איש מקצוע המתמחה בתחום של עיצוב הבית ויכול להנחות אתכם לאורך התהליך כולו, ולוודא שאתם גם לא עושים טעויות וגם פועלים בצורה נכונה שתייצר עבורכם את העיצוב האולטימטיבי.

בחירת סגנון עיצוב בתהליך מסודר

כדי להתרשם מסגנונות העיצוב השונים, מומלץ להיכנס לגלריות וקטלוגים ופשוט לבחון מה אתם מרגישים כלפי כל תמונה וכל עיצוב. האם אתם מתחברים לעיצוב ולמה, מה לא מוצא חן בעיניכם בעיצוב וכדומה. שאלות אלה והתשובות שתענו עליהן יסייעו לכם להגדיר את סגנון העיצוב המועדף עליכם, ועל פיו תוכלו להזניק תהליך עיצוב מקצועי לבית כולו.

סגנונות עיצוב שונים- מה מתאים לכם?

לקוחות רבים יכולים לתאר את הבית האידיאלי שלהם לפרטי פרטים. הם מדברים על טוסקנה הרחוקה ועל הגולן הקרוב, על הכנרת שתשקיף מהחלון ועל הטיול האחרון לאירופה שם ראו איך הכול יעיל ומינימליסטי. הם מדברים על המון רעיונות שמתחברים אחד לשני.

כששואלים את אותם לקוחות איזה סגנונות עיצוב הם הכי אוהבים, הם בדרך כלל משתתקים ומתקשים לתאר סגנון אחד.

אז איך בוחרים מבין סגנונות עיצוב שונים?

הדילמה הכי קשה של מי שבונה או מעצב בית הוא לבחור בסגנון עיצוב שמייצג אותו. הדבר החשוב ביותר הוא לחשוב על החיים קדימה, לראות איך אתם מתפקדים בבית ואיך הוא נראה בדמיון שלכם. האם הרצפה עשויה עץ ונעים לכם לדרוך עליה? האם דווקא שיש לבן ונקי? אולי יש שילוב של אריחים מאוירים? אילו צבעים צובעים את היומיום שלכם בבית? צבעים ניטרליים ומודרניים, אולי דווקא טפט פרחוני או דווקא קיר זכוכית נקי? כל הדברים האלו יעזרו לכם להבין לאיזה סגנון אתם הכי מתחברים.

עיצוב הבית- השפעות חיוביות

איך עיצוב פנים של הבית משפיע עלינו? למה כדאי לערוך עיצוב פנים? איך בחירת הסגנון משפיעה על דיירי הבית? לא מעט אנשים אפילו לא מעלים על דעתם את מהות הקשר ההדוק שיש בין אורח החיים הכללי שלנו, מצב הרוח שלנו והסיפוק שיש לנו מהקן החמים שיש לנו – הבית – לבין עיצוב הפנים. ישנן לא מעט דרכים בהן עיצוב הבית משפיע על החוויות היומיומיות שלנו.

איך עיצוב של הבית שלנו משפיע עלינו?

ככל שנשקיע יותר במרחב הפרטי שלנו, ככל שנטפח אותו ונעניק לו את תשומת הלב הראויה – כך גם נרגיש טוב יותר ונוח יותר בבית שלנו. לא מעט מחקרים הוכיחו שיש קשר הדוק בין מצב הרוח שלנו ומידת הסיפוק הכללית שלנו מחיינו לבין עיצוב הבית שלנו – ומדוע? הבית שלנו הוא הרבה יותר מסתם מרחב פרטי ובו 4 קירות. הוא המקום החמים שלנו, המפלט שלנו, המקום בו אנו אמורים לחוש את הנוחות הגדולה ביותר – ברגע שנשקיע במקום הזה, נדע להעריך את עצמנו טוב יותר, והחיים שלנו יקבלו ממד עמוק נוסף של סיפוק. זוהי טעות לתפוס את עיצוב הפנים כגחמה עיצובית או כמותרות – הצבעים בהם אנו בוחרים להשתמש, הצורה שבה אנו בוחרים לעצב את הבית ומידת ההשקעה שאנו מעניקים לו – קובעת רבות אודות מצבנו הנפשי הכללי.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן