הצבעים של 2021

שנת 2020 או בשמה השני שנת הקורונה השאירה חותם על כולנו.
מרבית אוכלוסיית העולם בילתה את רוב זמנה בבית השנה מה שגרם לרבים להתחיל לשים לב לפרטים הקטנים בחלל הבית.
כשהשעמום משתלט ואי אפשר לצאת מהבית יש שהחליטו להפוך את הבית עצמו לאטרקציה ולצאת למסע שיפוצים הכולל עיצוב, צביעה, סידור וארגון מחדש של תכולת הבית.
טרנד נוסף שסחף אונו בשנת 2020 וגרם לרבים לנצל את הזמן בבית לטובת סידור וארגון מחדש הוא "הטיק טוק" שתפס תאוצה בתקופת הקורונה.
אנשים רבים ברחבי העולם בחרו להשקיע את זמנם בעיצוב מחדש של הבית והסרטה של התהליך, הסרטונים שהעלו סחפו מילוני צפיות וקהל חקיינים.
לקראת סוף שנת 2020 בחרו מיטב המומחים את הצבעים שעתידים לכבוש אותנו בשנת 2021.
אז מה חושבות החברות ומה הצבעים שנבחרו?

הבחירה של חברת Pantone

חברת Pantone האמריקאית נחשבת למובילה בתחום הצבע בזכות שיטת התאמת הצבעים האבסולטית שלה.
בכל שנה הכרזת צבע השנה של פנטון זוכה לסיקור רב ואנשי העיצוב מחכים לה בציפייה רבה.
השנה בדומה לשנת 2016 בחרה פנטון בשני צבעים: אפור (Ultimate grey) וצהוב (Illuminating), זו הפעם הראשונה שנבחר גוון אכרומטי (אפור) והפעם השנייה שנבחר גוון צהוב אופטימי, בדומה להיום הבחירה הראשונה בגוון הצהוב הייתה במהלך משבר כלכלי נרחב כאשר בשנת 2009 בחרה פנטון ב lively Mimosa (מימוזה התוססת) על מנת להקרין תחושה של תקווה כאשר המיתון הגדול של 2008 טלטל את צפון ודרום אמריקה ואירופה.
לטריס אייזמן מנהלת הקריאייטיב של חברת פנטון הסבירה את הבחירה לשנת 2021: "אנו חיים בתקופה בה אנשים מחפשים כל דרך להתמלא באנרגיה, בהירות ותקווה שיגברו על חוסר הוודאות המתמשך. הגוונים הנמרצים והמעצימים שבחרנו ל-2021 מייצגים את החיפוש אחר חיוניות וחיות: ה-Illuminating הצהוב הוא בוהק, עליז, נוצץ ומחמם – הומאז' לאנרגיית השמש, ואילו ה- Ultimate Grayהאפור מסמל סלע יציב ואיתן ומייצג את הצורך של כל אחד ואחת מאיתנו להיאחז בעוגן יציב וקבוע. שני הצבעים האלה, יחד ולחוד, מסמלים יסודות נצחיים וטבעיים ומדמים בדרכם את גווני חלוקי הנחל על חוף הים ואור השמש. הם מדגישים את היכולת שלנו, על אף כל הקשיים, לעמוד במבחן הזמן ומייצרים שקט, רוגע, יציבות וחוסן".

הבחירה של חברת טמבור

אל מול הבחירה העולמית הבאנו עבורכם גם את הבחירה המקומית של חברת טמבור.
חברת טמבור הינה החברה המובילה בתחום הצבע לבית ולתעשייה בישראל.
טמבור הכריזה על Morning Clay כגוון הנבחר שלה. מדובר בגוון חרס ורדרד מעושן שיש בו רכות נעימה של צבעי אדמה. והוא מתאים למבחר סגנונות עיצוב עדכניים – מודרני, סקנדינבי, תעשייתי-חם, אתני ואפילו בוהו-שיק. הוא משתלב מצוין עם גווני אדמה מעושנים מעט (חום, טרקוטה) וגם עם גווני ירוק וכחול, ויעבוד מצוין גם עם אלמנטים בזהב, נחושת, עץ, בטון, וברזל.
אז עכשיו אחרי שאתם מעודכנים השתמשו בידע בחוכמה וצאו לעצב את הבית באווירת הצבעים של 2021.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן